Сфера
В Добрич почетоха паметта на загиналите във войните с панихида и поднасяне на цветя на Военното гробище -музей
12061
България
В Добрич почетоха паметта на загиналите във войните с панихида и поднасяне на цветя на Военното гробище -музейС шествие до Военното гробище – музей и панихида в Добрич бе почетена паметта на всички загинали във войните.Панихида за упокой на загиналите във войните бе отслужена от архиерейския наместник на Добричката духовна околия отец Георги в съслужие с отец Велико.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 01 Ноември 2025, 14:22 ч.
С шествие до Военното гробище – музей и панихида в Добрич бе почетена паметта на всички загинали във войните. Шествието бе водено от младежите от структурата в Добрич на Национална легия на българската младеж, които тръгнаха от площад „Свобода“ в центъра на Добрич, и носейки цветя и знамена, стигнаха до Военното гробище – музей. Панихида за упокой на загиналите във войните бе отслужена от архиерейския наместник на Добричката духовна околия отец Георги в съслужие с отец Велико. „Днес сведохме глави пред всички, дали живота си за нашата свобода“, каза отец Георги. Заместник-кметовете Станка Николова и Владимир Трендафилов заедно с младежите от легията поднесоха цвете на всеки един надгробен камък в гробището. За целта бяха осигурени над 500 карамфила. Във Военното гробище – музей в Добрич са положени тленните останки на войници от седем националности и четири вероизповедания. То е най-голямото на територията на страната запазено военно гробище от Първата световна война. Гробището е паметник на културата, свързан с боевете за града през 1916 година.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-ата пленарна сесия на Парламентарната асамблея на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
|
|
|
Новият състав на Централната избирателна комисия стъпва в длъжност
|
|
|
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
|
|
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
Радиопрограми



Тикер
12061
ЗАПАЗИ
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...